בית לחם, מת"ק עציון, יום א' 19.9.10, אחה"צ

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
מיה ב-ה., דניאלה ג.(מדווחת)
Sep-19-2010
|
Afternoon
  מת"קinfo-icon עציון, 15:15: מגרש החנייה מלא, באולם ההמתנה קומץ אנשים, רובם כנראה במשרד פנימה. חולפות להן לא יותר מ-2 דקות וגם מעט הממתינים ליד הקרוסלות מוכנסים. מנוע שב"כinfo-icon אחד שואל על סילביה, שני מנועי משטרה על חיה, השוטר לא נמצא. "בוקרה". כיכר עציון: מזה כשלושה שבועות ישנם חיילים שמאיישים את שתי העמדות על הכביש בכיוון דרום – האחת על המדרכה שמימינו והשנייה כעבור כמה מטרים, משמאלו. עדיין לא ראינו אותם עוצרים מישהו ולא ברור לנו מה הם עושים שם. 

מחסום בית לחם, 16:00: כבר בדרך מהחניה נשמעות צעקות וההמולה רבה. התור ארוך ומשתרך עד לכביש, מאבטח מנסה ליצור שני טורים ואיש לא נכנס. פילסנו דרכנו פנימה, רק עמדת בידוק אחת מאוישת בחיילת יחידה שמעבירה את הבאים מבית לחם, חייל וחיילת מחוצה לה משוחחים ביניהם בכניסה, ולהערתנו כי כבר מזמן לא נתקלנו בבלגן שכזה עונה החייל שתמיד יש פעם ראשונה.כמעט מיד הופיע מיודענו השוטר א., מושיב את החיילת השנייה בעמדת הבידוק, ובמקביל פותח את השער ומדרבן את המאבטחים להכניס את עשרות האנשים שצובאים על הכניסה ללא כל בדיקה. הלחץ משתחרר. עשרות אנשים נוספים ממהרים לעבר הכניסה, כמו ילדים טובים הם מסתדרים בשני טורים והמאבטח מכניס אותם חמישה-חמישה.
 
כאשר מגיעות שתי קבוצות של תיירים מבית לחם, השוטר הכחול שוב פותח את השער והם עוברים ללא בדיקה. למרות שנהירת הפועלים בדרכם הביתה נמשכת והמאבטח ממשיך להכניס אותם לעמדות הבידוק טיפין טיפין, זמן המעבר לא עולה על דקה-שתיים.מעבר הרכבים שוב פתוח לתנועה.