בית פוריכ, זעתרה (תפוח), חווארה, עורטא, יום ו' 9.11.07, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
אורית ד. עפרה ט. - מדווחת
Nov-9-2007
|
Morning
Seriously? Does this make us safer?

בבית פוריכ הוכרז על "קו לבן" במרחק של כ-20 מטר מעמדת הבדיקה. הנוכחות שלנו שם היתה חסרת משמעות.
 
8:45 זעתרה. מעט מכוניות


יצהר לא מאויש לשני הכיוונים


9:00 בית פוריכ
מיד עם התקרבנו אל המחסום נגש אלינו חייל  והצביע על הכניסה למסלול הבדיקה והכריז: "זה הקו הלבןinfo-icon החדש בפקודת המחט!" (מחט - במלעל). אמר והלך. בכניסה למסלול הבדיקה מוצבים חוסמי דרכים גדולים מפלסטיק. כלומר מי שמגיע מכוון בית פוריק צריך לקפוץ מעליהם או לתמרן דרכם. אנחנו עומדות כ-20 מטר מעמדות בדיקה ואין לנו שום דרך לדעת מה מתרחש שם. מכונית שפניה ליציאה משכם מעוקבת זמן רב ואחר כך סובבת ונכנסת בחזרה לשכם. למה? בתור בידור כנראה, אחד החיילים מסנוור אותנו עם מראה שלוכדת את קרני השמש.

מעט מכוניות מחכות משני הכיוונים.


9:20 עורטא. ריק


9:30 חווארה
נהג מונית פונה אלינו בחנייה ונותן לנו מסמך כתוב בערבית. לפי הבנתנו, המסמך היה תלוי על המחסום והוא מודיע לאוכלוסיה על כוונת הממשל להחרים אדמות סביב המחסום. בעלי העניין מוזמנים להציג את התנגדותם ביום ראשון. הנהג, שהוא מבעלי האדמה, אומר שאפילו לא יטרח.  הוא מראה לי את שמה של המחסומאית נעמי ל. שבקשה ממנו להעביר אליה, באמצעות משמרת אחרת, את המסמך. מאחר ולא הצלחתי ליצור איתה קשר טלפוני, אני מצרפת סריקה של המסמך לדו"ח.

תנועה דלילה רוב הזמן. כשמצטבר עומס, פותחים מסלול נוסף (אחרי שמצאו את מי שמכיר את הקוד הסודי, סוף סוף). כלבנית, מכונת השיקוף - כל הארסנל. שומרים עלינו מעבר לקו הלבן הקדוש. מצטרפת אלינו אישה עם כסוי ראש. לא מהדמיות הרגילות והאלימות שפגשנו. היא משגיחה עלינו אבל לא יוצרת מגע.

בדרך חזרה יצהר לא מאויש וזעתרה ריק .