בית פוריכ, זעתרה (תפוח), חווארה, עורטא, יום ה' 6.3.08, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
רחל א, מורן א. - מדווחות
Mar-6-2008
|
Morning

 


 

יום רגיל של כיבוש.

7:00 מרדא - הדרך פתוחה, זיתא כרגיל, המעבר סגור בבטונדות.


7:05 זעתרה/תפוח -

תור רציני של מכוניות מכיוון חווארה. 17 מכוניות בתור, ו- 3 המסלולים פתוחים. החיילים, מילואימניקים, לא ממש ששים לדבר אתנו ואף מתעלמים. כשהתקרבנו לאחד המסלולים אחד החיילים אמר לנו להתרחק, ושאם לא נעשה זאת הם יסגרו את המסלול. התרחקנו. לא הצלחנו לדבר עם מפקד המחסום. מסתבר שחיילים עומדים גם בכיוון השני, בכביש לחווארה.


7:20 -
  באמצע הכפר חווארה עומד ג'יפ של משמר הגבול, ומהגג שלו מציץ חייל שעומד עם נשק מכוון (אלוהים יודע על מי או על מה) כאילו הוא עומד לירות.
 

בורין/יצהר - המעבר פתוח.

7:22 חווארה - מגרש החנייה הומה אנשים, השוק המאולתר שוקק חיים. הרבה הולכי רגל נכנסים לשכם, כ- 30 איש במחסום לכיוון היציאה מהעיר. במחסום 2 עמדות פתוחות להולכי הרגל.

7:50 עוורטא -
משאית אחת במגרש החנייה, 6-7 משאיות בתור ליציאה משכם, כ- 6 חיילים במחסום. בכלל, נראה שכל המחסומים מתוגברים הבוקר ביותר חיילים מהרגיל.

8:08 בית פוריכ -
עם הגעתנו אנחנו פוגשות בשני נהגים, אחד מהם מספר שהוא מחכה כבר שעה וחצי כדי להיכנס לשכם. 30 מכוניות בתור, 17 ממש עומדות בו והשאר חונות בצד בזמן שהנהגים מחכים לתורם. הנהג מספר לנו שאתמול ביציאה מהעיר הם חיכו יותר משעתיים במחסום. באסם, מוכר הקפה מספר שבשעות הבוקר המכוניות עוברות ממש מהר, ובשעות המאוחרות יותר של הבוקר המעבר הופך קשה יותר. אין הרבה הולכי רגל. הקרוסלות (כנראה) מקולקלות אז ההולכים עוברים בשביל הצדדי. החיילים (כרגיל) לא רוצים לדבר אתנו. גם כאן יחסית יותר חיילים מהרגיל. ממה שניתן לראות מכיוון שכם אין יותר מדי מכוניות שמחכות לעבור.

8:35 חווארה -
עדיין הרבה הולכים ברגל לתוך שכם. פגשנו צוות של ה- IEPP ודיברנו גם עם ט. מהמת"ק. הוא מספר שהיו יריות בחווארה באיזור המסגדים.

9:10 זעתרה/תפוח - כ- 25 מכוניות בתור מכיוון חווארה.


מרדא וזיתא - כמו בהלוך.