ארתאח (שער אפרים), חבלה, ענבתא, שבי שומרון, יום ב' 7.6.10, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
נינה ס, שושנה ז, אריאלה כ. (מדווחת)
Jun-7-2010
|
Morning

06:50 שער אליהו השער סגור. מהמקום בו אנו עומדות רואים כשלושים איש ממתינים.
06:52 השער נפתח. כשיצאו 5 האנשים הראשונים (לאחר כשלוש דקות), שאלנו אותם מתי הגיעו למחסום וכולם אנו שבאו בשעה שלוש בלילה "כדי לתפוס מקום טוב בתור: אשה בדוית (מערב ארמדין) שישבה בעגלה רתומה לחמור ועמדה לעבור במחסום, הוחזרה מכיון שהעבירה "סחורה"- ארגז בצלים. לאחר שפרקה את הבצלים והשאירה אותם ליד השער הורשתה לעבור ללא ה"סחורה". לדברי מתרגם היא תחזור בערב ותנסה לעבור איתם. נינה דברה עם מפקד המחסום ולדבריו הוא לא הרשה לה לעבור עם ה"סחורה" מכיון שלא תיאמה זאת מראש (?). רבע שעה מפתיחת השער, עברו 25 אנשים.
07:20 אוטובוס עם ילדים הגיע לכניסה כשיעדו כפר ראס א-טירה. הנהג הסביר שהיום הוא יום הלימודים האחרון לשנת הלימודים. הילדים הגדולים יותר (אלה עם תעודות זהות) מורדים ונשלחים לבדיקת התעודה וכן הנהג.
07:30 עד עתה עברו 50-60 איש. בדקנו זמן מעבר ממוצע של חמישית אנשים- 2.5 דקות.  פלשתיני עם עגלה רתומה לחמור ובה 2 כדי חלב כבשים מהעדר שלו הרועה בצד הישראלי של השער, שחיכה כשלושת רבעי שעה כדי להיכנס לכפר , אומר לאחר הטרטור היומי שלו " עכשיו נבחר בנאסרללה".
08:17 השער נסגר. עוד החייל מתחיל בפעולת הנעילה, הגיע בחור שרצה להכנס חזרה לכפר. החיילים לא הסכימו לאפשר לו לעבור וסגרו לו את השער בפרצוף.
08:30 שער אפריים אין אף אחד.
בכפר עזביית טאביב נראית משאית אשפה אוספת אשפה. עבורי זו פעם ראשונה. הכניסה מעזביית טאביב לעזון, פתוחה.
09:00 מחסום שבי שומרון עדיין סגור. יש עבודות בכביש.
09:30 מחסום ענבתא- פתוח.
09:35 בין עינב לאבני חפץ סוללים הכביש מחדש לתפארת 2 ישובי מתנחלים אבל המעבר המקביל בין שופה עילית ותחתית סגור .