בית אומר, בית לחם (300), מת"ק עציון, נבי יונס, יום ב' 27.6.11, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Seriously? Does this make us safer?

מחסום בית לחם, 7:00:

מרחוק כבר ראינו שמספר עצום של מכוניות מחכות בחנייה להסעת הפועלים. זה אומר שהפועלים עברו הבוקר את המחסום באיחור רב. ואכן כולם התאוננו על ההמונים המחכים בכניסה מבית לחם. אישה אחת סיפרה לנו שהשער ההומניטרי לא נפתח והנשים נאלצו לעבור בשער עם הגברים. צלצלנו למוקד ולזמן מה נראה היה שהיתה הטבה, אבל אנחנו לא יודעות לכמה זמן.

ג'יפ צבאי עבר והחיילים שעליו צעקו משהו כמו : "תסתלקו מכאן". ראינו כי מגרש החנייה פונה ונשמר כעת רק עבור מכוניות של כוחות הביטחון. כך שלמרות שהוא היה כמעט ריק קשה היה לראות איפה יחנו כל המכוניות האחרות.

 

מת"ק עציון, 7:50:

יותר מ - 20 איש היו בתוך אוטו חונה וחיכו שדלתותיו תיפתחנה. ב - 8:00 נפתחו הדלתות והם התפנו. איש אחד שהגיע מאוד מוקדם סיפר לנו שהחיילים אילצו אותו לחכות בחוץ עד 7:30. זו פעם ראשונה שכך קורה – האם זה כיוון חדש?

 

בית אומר, 8:15:

שני אנשים מסורבי רישיונות - אחד ע"י כוחות הביטחון והשני מסיבה לא ידועה. הוא נאלץ לגשת לבירור הסיבה במת"ק הפלסטיני. חיה ווידאה שיש קצין משטרה בכל מת"ק והמליצה לשני אנשים שצלצלו ללכת לפי הניירות שלהם.

חוסן ונבי יוניס:

לא היו קליינטים. כיוון שהיה לנו זמן נסענו בכביש חברוןקרית גת. דרך יפה אבל שוממה, משמשת רק את ההתנחלויות - אדורה ותלם. עברה רק משאית פלסטינית אחת שהגיעה מכיוון חברון.