מגרש הרוסים, ירושלים - הארכת מעצר, מנועים (ממפגש עם עו"ד)

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
טובה שיינטוך, רוני המרמן (מדווחת)
Dec-30-2013
|
Morning

 

שופט: מנחם ליברמן

חוקר המשטרה: עאמר סולימן

עורכי דין : עאודה זביידי, טארק ברגות, פיראס סבאח, ג'אד קדמני

 

9 תיקים, מהם 3 של מנועי מפגש עם עורך דין.

 

השופט ליברמן פתח את הדיון בנזיפה רצינית בנציג המשטרה שהציג לו תיק בלי פרטים על פעילויות חקירה של השבוע שעבר. נציג המשטרה עצמו לא היה יכול למסור פרטים על החקירה, אבל דרש 8 ימים הארכת מעצר.

מדובר בתיק של חאלד סעיד חאלד מצפר, ת.ז. 934468562.

השופט טען שדיבר עם ראש צוות החקירה והתלונן על שחסר דיווח בתיקים בזמן אחרון, אלא שגם זה לא עזר. הוא האריך את מעצרו  של חאלד ב 48 שעות עד ליום ד', 1.1.14 בשעה 11:00.

 

בזמן הדיון נערך תרגיל בבית המעצר, ובמשך התרגיל היה אסור להוציא עצורים מהתאים שלהם. הדיון התעכב ובמקום עצורים הביאו קפה לכל הנוכחים בחדר בית המשפט.

 

בדיונים של שלושת העצורים מנועי מפגש עם עו"ד היינו נוכחות בשלב השאלות של עורך הדין, ויצאנו מהאולם יחד איתו. שוב ושוב האבסורד וחוסר הצדק של מצב המניעה בא לביטוי.

עורך הדין מקבל אותה התשובה על כל שאלותיו: "זה כתוב בדוח הסודי". איך הוא יכול להגן על מרשו אם הוא לא יודע אפילו את סיבת מעצרו! יחד עם זאת עוה"ד סבאח קיבל תשובה על שאלתו כמה פעמים נחקר מרשו אברהים חסין חאלד מצפר, ת.ז. 901183079 :הוא נחקר בידי השב"כ 22 פעם!! לא ראינו את העצורים עצמם, אבל יכולנו לתאר לעצמינו את תחושת הבדידות הקיומית שהם מרגישים - מבודדים פיזית ורוחנית מהעולם שלהם וללא תקווה להליך הוגן. והרי היום נוכחנו ש 30% מהעצורים היו מנועי מפגש עם עורך דין.