יום ה' 20.9.07, אחה"צ

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Tags: 
Observers: 
סמדר ה., עדי, דבורה ל. (מדווחת)
Sep-20-2007
|
Afternoon

 

13:50 קלקיליה

כשאנו מחנות את המכונית ליד המחסום, ערבי ישראלי פונה אלינו בשאלה מדוע החיילים לא נותנים להם להכנס לקלקיליה. יש לו עסקים בקלקיליה וכבר חודשיים לא מרשים לו להכנס.

יש 20 רכבים בתור בכניסה לעיר. לרב הרכבים נותנים לעבור בנפנוף היד, אך עוצרים רכבים עם לוחיות זיהוי ישראליות ובודקים. אנו שואלות את החייל (שאינו שמח לראותנו ומבקש מאיתנו להתרחק) אלו ישראלים מורשים להכנס לקלקיליה. הוא משיב לנו שתושבי קלקיליה או אלו שיש להם אישור מיוחד.

מדי פעם נבדקת מכונית היוצאית מקלקיליה, כך שלא מצטבר תור.

14:00 החיילים פתאום עוזבים את עמדתם. נראה כאילו הולכים לג'יפ לשתות מיםinfo-icon או אולי לאכול. בינתיים התנועה בשני הכיוונים מורשת לעבור ללא כל בדיקה.


14:05 מספר דקות אח"כ, מתחילים לבדוק את הרכבים היוצאים מקלקיליה, אך לא את הנכנסים. אח"כ בודקים בשני הכיוונים. יש החלפת משמרת. כל האוירה משתנה. רכבים משני הכיוונים נבדקים והתורים גדלים משני הצדדים.

הבחנו בנהג ישראלי בתור. שאלנו אותו אם הוא מורשה להכנס לקלקיליה. הוא אמר שאין לו אישור מיוחד אך לפעמים נותנים לו לעבור אז הוא מנסה את מזלו. אם לא מרשים לו להכנס עם מכוניתו, הוא מחנה אותה ולוקח מונית לעיר.


14:11 הבידוק נעשה קפדני יותר. מבקשים מחלק מהרכבים להמתין בצד בזמן שבודקים את ת"ז של הנוסעים. בודקים חלק מהמטענים. הכל נראה רנדומלי. התורים גדלים.


14:19 לא רואים את סוף התור ביציאה מהעיר. מדהים מה שינוי משמרת יכל לגרום. יש יותר מ20 רכבים בכניסה. אנו מתקשרות למוקד. הם אומרים לנו להתקשר למת"ק, מה שאנו לא מורשות לעשות.

עזון

אין חסימה