א-ראס, ענבתא, יום ב' 7.1.08, אחה"צ

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
אלישבע א', בלהה א', תמרה ה', יונה א' (רשמה)
Jan-7-2008
|
Afternoon

 

א-ראס

13:50 "התראה ברמה גבוהה". כל החיילים חובשים קסדות. שלושה חיילים במחסום הצפוני בודקים את הבאים מכוון טול כרם. תור ארוך של מכוניות. שני חיילים במחסום המזרחי בודקים את הבאים מכוון קלקיליה. לא רואים את סוף התור. תנועה ערה במיוחד. חלק מהמוניות המגיעות מכוון טול כרם מורידות את הנוסעים וחוזרות. הנוסעים עוברים את המחסום ברגל אחרי בדיקה ועולים על מונית אחרת כך גם בכוון השני. שלוש חיילות וכלב בודקים מכונית סובארו. נהג המכונית ונוסע נוסף עומדים מעבר לכביש במרחק. הבדיקה עורכת יותר מעשר דקות.

14:10 המכונית הבאה שנבחרת ע"י החיילות לעבור בדיקה יסודית היא מיניבוס. הנהג ונוסע שישב על ידו מתבקשים לצאת מהרכב ולעמוד בצד. בינתיים מגיע רכב צהלי מתוכו יורד קצין בדרגת סרן. הוא מתעניין בשלומנו ואנחנו שואלות לפשר התנועה והבדיקות הקפדניות. תשובתו היא שיש התראה בכל הגזרה מהבוקר והוא הגיע לנסות לזרז את המעבר.

14:20 הכלב יוצא מהמיניבוס להתרעננות בשדה ליד הדרך וחוזר לבדיקה נוספת.

14:25 נוסעי המיניבוס מקבלים חזרה את התעודות שלהם ונוסעים.

שירה ארוכה של מכוניות מכוון טול כרם.


ענבתא.

14:50 מעט רכבים נכנסים לכוון טול כרם.

אי אפשר לראות את סוף טור המכוניות הבאות מכוון טול כרם.

נוסעי המוניות, חלקם, יורדים ועוברים את המחסום ברגל. החיילים עוצרים את הולכי הרגל במרחק של כעשרה מטרים מהמחסום. הגברים מתבקשים להרים את המעילים, הסוודרים והחולצות ולעשות סבוב של 360 מעלות ורק אז להתקרב למחסום ולהראות תעודות. נהגי המשאיות מתבקשים לעצור את המשאית במרחק של כשלושים מטרים, לצאת מהרכב להרים את החולצה להסתובב, לחזור למכונית, להתקרב בנסיעה איטית למחסום ולהראות תעודות.

מוניות שעוברות את המחסום, הגברים מתבקשים לצאת להרים חולצות ולהסתובב. הנשים נשארות לשבת במונית.

התנועה לכוון טול כרם גוברת. אוטובוס מתקרב למחסום. הנהג מתבקש לאסוף את תעודות הנוסעים ולהעביר לחייל במחסום שסוקר את התעודות במהירות, מחזיר אותן לנהג והאוטובוס ממשיך בנסיעתו.

15:05 תורים ארוכים של מכוניות משני הכוונים. מפקד המחסום מסביר שוב שיש התראה חמה. מחבל יצא מאחד הכפר והוא מסתובב בסביבה.

15:15 אנחנו ממשיכות בדאגה לבית איבא. בדרך ביציאה מהכפר בית ליד מחסום מתגלגל. ארבע מכוניות מחכות להיכנס ימינה לדרך המובילה לכפר. שני האמרים לצד הדרך וחיילים בודקים את העוברים.

                                                        סוף