פונדוק. חיילים מתארגנים לשנ״צ בבנין של פלסטינים…??

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
ענת פולק, פתחיה (מדווחת)
Oct-5-2023
|
Afternoon

13.20 חבלה

המחסום אמור להיפתח בשעה 13.00. אנשים כבר מחכים בחום ובשמש, הגיעו כמובן לפני הזמן. רכב צבאי בצבע לבן מפטרל הלוך ושוב. בשעה 14.00 צעקו חיילים מתוך הרכב שיש תקלה. אישה שישבה בסככה אמרה שהיא הגיעה בשעה 13.30. הצענו לה להיכנס לרכב שלנו עד שהמחסום ייפתח. היא לא  הסכימה, רק ביקשה מיםinfo-icon. מספר פועלים שכבו בצל ליד הגדר של המשתלה. החיילים הגיעו בשעה 14.35 ועד שהסתדרו וסיימו לשוחח, פתחו את המחסום בשעה 14.45.  מתנצלים, היתה תקלה, הם אמרו.

14.45 עזון
יש שתי עמדות צבאיות. חיילים עומדים ליד המחסום הסגור ומתווכחים עם נהג אוטובוס. לבסוף שלחו אותו בחזרה.

15.05 פונדוק

מתנחלים מסתובבים בחופשיות ועושים קניות בכפר, עם ילדים. נכנסו לחנות בגדים מדדו בגדים, אחד קנה בלוני גז אחר קנה ירקות. הכל בסדר. לפתע הופיעה קבוצה של חמישה חיילים ונכנסה לתוך בניין בן 4 קומות. חיכינו ליד הכניסה אך הם לא יצאו. שאלנו את בעל החנות שליד הבניין ועוד שכן, ולדבריהם כל יום בשעה כזו החיילים מגיעים, עולים לבניין לכמה שעות, לא מפריעים. כנראה באים לנוח.. בבניין מתגוררות משפחות של פלסטינים.

חזרנו ונסענו אל היציאה. ביציאה שתי עמדות צבאיות משני הכיוונים וחיילים עם רובים שלופים כמובן.

15.35 צומת סרה

טור ארוך של כלי רכבשמגיע כמעט עד שכםזה בגלל שהם בודקים כל כלי רכב שעובר משני הכיוונים. כשחזרנו בשעה 17.20 עדיין היה פקק  והיו בדיקות.

15.40 מחסום חווארה

מאויש, בדיקות רכבים רנדומליות.

15.50 בית פוריכּ
מאויש, ללא בדיקות.

16.00 חווארה

חיילים מסתובבים ברגל. יש כמה עמדות צבאיות, בכל אחת ארבעה חיילים. שניים עומדים בחוץ עם רובים שלופים, עוצרים רכבים, מורידים את הנוסעים, עושים חיפוש ברכב ובדיקה גופנית.
באחד הרכבים אף פתחו את תא המטען, הוציאו תיק וערכו בתיק חיפוש.