ענבתא, יום ב' 3.11.08, אחה"צ

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Place: 
Tags: 
Observers: 
בלהה א', יונה א'
Nov-3-2008
|
Afternoon

13:45 ליד השער בג'וברה  אנחנו מחכות לחייל שיבוא לפתוח לנו את השער הנעול. החייל שירן, מפקד מעבר תאנים, מברר בחמ"ל ונאמר לו שיש איסור גורף על כניסה לג'וברה.

יש דגלונים של כחול-לבן על חלונות הבודקה במעבר תאנים.

ענבתא

במשטח האספלט אחרי הסיבוב שמאלה לכיוון ענבתא אנחנו פוגשות את פיראס שירד ממונית ומספר לנו שהוא יליד ג'נין וגר עם אשתו וארבעת ילדיו 11 שנים באום אל פאחם. הוא ספר במקצועו ויש לו צו בית משפט עליון שאוסר לגרש אותו מישראל. אמו, בג'נין חלתה ואושפזה בבית חולים ובקשה שיבוא לעזור לה.  הוא  נסע בבוקר לג'נין, עבר את המחסומים ללא בעיה. עכשיו בדרכו הביתה, החיילים במחסום תאנים אומרים לו שהצו שבידו לא מקנה לו רשות לחזור.  הוא החליט לחכות  לחילופי המשמרת  במחסום כדי לנסות את מזלו שוב.

14:35 תור ארוך של מכוניות, בעיקר משאיות ומוניות משתרך מכיוון טול כרם, לא רואים את סופו. נהג מונית שעבר את המחסום צועק לעברינו בליווי תנועות ידיים שמעידות על כעס רב: "שעה ורבע חיכיתי לעבור את המחסום, שעה ורבע" יותר מאוחר יעצור לידינו נהג מונית בדיר שאראף וימחה "יש בעיות במחסום בענבתא, שעתיים הייתי היום במחסום "

שני חיילים מאיישים את העמדה הדרומית ושניים את הצפונית. ג'יפ צבאי עומד מדרום למגדל השמירה. בתוך הג'יפ יושב אזרח ולידו עומד חייל עם רובה. מצפון למגדל עומדת מונית וכמה צעירים עומדים לידה. אחד החיילים מעביר לחייל ליד הג'יפ את תעודות הצעירים. אחרי עשר דקות  נקראים שלושה צעירים בזה אחר זה לשיחה קצרה עם האזרח בג'יפ, תעודות הזהות מוחזרות להם והמונית ממשיכה בדרכה לטול כרם ב 14:55עשרים דקות היה הזמן שלקח למשאית לעבור מרגע שהתגלתה לעינינו עד המעבר במחסום.

15:00 בכניסה לטול כרם החייל עוצרinfo-icon כל מכונית , מחליף כמה מלים עם הנוסעים, אומר תודה ומזמין את המכונית הבאה. התנועה ערה. עכשיו גם רואים את סוף התור ביציאה מטול כרם.

                                                      סוף