ענבתא, קלקיליה, יום ג' 17.3.09, אחה"צ

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
דליה פ', דבורקה א' (מדווחת)
Mar-17-2009
|
Afternoon

14.35    מחסום תאנים – עצרו אותנו וביקשו ת. ז. של הנהג. מהמשך הדרך ראינו את מחסום א-ראס ריק לגמרי.

14.45 מחסום ענבתא – כשהגענו המתינו בתור לטולכרם כ-25 מכוניות ובמסלול לכיוון שכם התור התארך עד לאחורי העיקול בכביש ולא היתה אפשרות לספור. דקות מעטות אחרי שהגענו התור חוסל. תעודות של הנהגים נבדקו באופן רנדומאלי. אחד החיילים הזמין את הנוהגים בכיוון לשכם לעבור בכביש במסלול הנגדי כדי לקצר גם כאן את התור. כששאלנו את אחד החיילים אם זוהי יחידת מילואים תשובתו היתה: "אני לא מדבר עם שמאלנים". התברר שאלה שעוסקים בבניית המחסום הם חיילי מילואים והשאר יחידת סדירים.

15.15 כנראה 'לכבוד' חילופי משמרות וציוד, נעמד רכב צבאי (מס' 252146) באמצע הכביש המוביל לטולכרם ובכך מנע מהרכבים הפלסטינים לעבור. הרכב עמד שם לפחות 15 דקות, החיילים התנהלו בעצלתיים, לא נראה שהם זוכרים שיש מכוניות תקועות בציפייה לעבור, ובינתיים צמח שם טור של עשרות מכוניות ממתינות.
החיילים ניסו לסלק אותנו רחוק יותר מהמקום שבו עמדנו, מול הבודקים את היוצאים משכם, ולא הסכמנו.

 
4.30 מחסום קלקיליה – עומס בשני הכיוונים. התור מתקדם באיטיות רבה. זוג חיילים בודקים רנדומאלית תעודות זהות, ובינתיים משתעשעים ומדברים ביניהם בנחת כאילו המכוניות הממתינות לא קיימות. נהגים שעברו שם בכניסה לקלקיליה כעסו, חלקם צפרו ארוכות, והיו שאמרו שהמתינו קרוב ל-1/2 שעה. התקשינו לראות את הבדיקות ביציאה מקלקיליה.