בית לחם (300), חברון

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Seriously? Does this make us safer?

המסלול הקבוע שלנו בימי שני בבוקר, הוא על כביש 60, מירושלים עד הכניסה לחלחול (- נבי יוניס)

7.30 בכניסה לחוסאן,  8.00 נשאש\בכניסה לאל חאדר,  8.30 בכניסה לבית אומר, 9.00  נבי יוניס\בכניסה לחלחול,  10.00 מת"קinfo-icon עציון.

אנחנו מייעצות לאנשים בקשר למניעות משטרה – (הגבלות כניסה) שלא מאפשרות להם לקבל אישורי עבודה לישראל ולהתנחלויות.

 

המשמרת, ודברים שאנשים סיפרו לנו

בתחנות הרגילות שלנו פגשנו אנשים שבאו להתייעץ בענייני מניעות משטרה ושב"כ וגם בעניינים אחרים, בפרט שני מקרים:

1.      בבוקר מסרנו למחמוד מחוסאן ניירות ערעור, שכוללים תמיד מכתב ממעסיק שצריך את האיש לעבודה. מחמוד הלך להגיש ניירות אלו לחיילים במת"ק עציון. למחרת סיפר לנו בטלפון, שהחייל אמר כך (בלשונו של מחמוד): ה"פתק" של המעסיק ישן – צריך חדש (מכתב המעסיק הוא מ11.2.15!).

מחמוד הלך למעסיק בביתר-עלית וקיבל ממנו "פתק" חדש עם תאריך מעודכן 9.3.15, חזר לחייל במת"ק עציון ונתן לו את ה"פתק". החייל הלך לקצינה (הקצינה א. כנראה) וחזר עם הוראה: תחליף לפתק יותר יפה (בלשונו של מחמוד, כאמור). מחמוד ביקש מהחייל שיכתוב בעברית - מה בדיוק צריך להיות בפתק, כדי שמחמוד לא ירוץ שוב ושוב למעסיק. החייל כתב ומחמוד חזר למחרת בבוקר

(יום ג) עם פתק חדש לפי ההוראות של החייל. אבל ביום שלישי בבוקר, כשהגיע מחמוד לצומת הפונה למת"ק עציון, עצרו חיילים אותו וגם את כל הפלסטינים האחרים שנהרו אל המת"ק, כי בשדה הסמוך, שנראה כמו לונה פרק  עם דגלים וקישוטים ואוהלי-צבא וכלי רכב רבים, התקיים אירוע כלשהו.

את המשך הסיפור על מחמוד וערעורו נספר בדו"ח הבא, כשנדע מה קרה לפתק היפה. 

            

2.      בחור מבית לחם, כבן 25, מסתובב כבר שנים בין הרשויות השונות כדי לארגן לעצמו תעודת זהות.

הוא בן לאם פלסטינית ירושלמית ולאב אמריקאי.  מעולם לא רשמו אותו בשום מקום, ומבחינת רשויות החברה האנושית הוא לא קיים.

מתנחלת מ"רימונים" דיברה אתי מהטלפון  שלו בדאגה רבה. ניכר שהיא מכירה את הבחור זמן רב ועניינו נוגע לליבה.  מסרנו לה ולבחור את הטלפון של המוקד להגנת הפרט. יש לשער שאיש לא יוכל לעזור לו.

 

נחוץ לדעת:

כדי לברר מה עניינו של מנוע משטרהinfo-icon עליו להשיג:

       1. טופס  משוטר המת"ק,שם כתוב עד מתי האיש מוגבל כניסה ואיך חישבו את זמן ההגבלה. זהו עונש שהמשטרה שמה. לרוב הוא ארוך יותר מה"תנאי" ששם בית המשפט.

הגבלת הכניסה היא מניעת המשטרה.

        2.רישום פלילי  (- תעודת-יושר בשמו המכובס) שם כתובים כל התיקים שהיו לאיש במשטרה.

בלי כל הניירות האלו אי אפשר לדעת האם להגיש ערעור על המניעה ("רחמנות" בשפת העם) ומה לכתוב בו. הערעור, ב98% אינו עוזר.את ה"טופס" אמורים לקבל משוטר המת"ק

את הרישום הפלילי  אפשר לקבל רק מתחנת משטרה. רק שלוש תחנות משטרה נגישות לפלסטינים: בחברון, בעציון וליד רמאללה. מרמאללה וצפונה – רק עם ייפוי כוח לעו"ד אפשר לקבל רישום פלילי עבור הפלסטינים.