בית פוריכ, זעתרה (תפוח), חווארה, יום ה' 29.11.07, אחה"צ

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
ביריה ל., יהודית ל.(מדווחת)
Nov-29-2007
|
Afternoon

   1335 מרדה – שער פתוח, זיתא -כניסה חסומה בלבני בטון

 
1343 מחסום זעטרה – מכיוון מערב ממתינים 3 כלי רכב לבדיקה בעמדת בדיקה אחת.מכיוון צפון (משכם) ממתינים 40 כלי רכב לבדיקה בשתי עמדות.

 
1355 מחסומי יצהר רייקים

 
1356 מחסום חווארה – אין מעוכביםinfo-icon בצינוק.  תנועה ערה של אנשים, יום חמישי נחשב כאן כמו יום שישי אצלנו. הרבה משפחות.  נשים מחכות  לגברים בני המשפחה  הנבדקים  בתור הקרוסלות –  הן מתבקשות לחכות כמה שיותר רחוק  לכיוון מגרש החניה.,  אפשר לציין  שהיום , יחסית,זה נעשה  לא בגסות המוכרת. שלוש עמדות בדיקה  לגברים. איש מת"קinfo-icon עוזר למצוא  את אבי התינוק ( בן מספר ימים)  שאמו מחזיקה בידיה,עטוף, עומדת ומחכה  - כדי לזרז  את שיחרורו מהתור כדי שיוכלו ללכת הביתה.
רכב רנטגן יש. בדיקה מדוקדקת של כלי הרכב היוצאים משכם.  ארבעה חיילים בודקים. תור כלי הרכב בכניסה לשכם – עובר  יחסית מהר.
שני פלסטינים מבקשים עזרה בקבלת כרטיסים מגנטים –  קיבלו את הטלפון של סילביה. שלושה פעילים של הכנסיה האקומנית  משקיפים גם הם על המחסום.

 
1500 בית פוריקאנחנו רואים (מרחוק) מעוכב במכלאה. לא מתאפשר לנו לדבר אתו. מפקד המחסום אומר שהאיש  נתפס כשהלך בכיוון שאסור לו:  "הוא עבר על החוק" ויענש בעיכוב למספר שעות. אלו הוראות ממפקד גבוה. לא ניתן לנו לגשת אל האיש כדי לברר כמה זמן הוא יושב או יישב שם.
אין המתנה להולכי הרגל  העוברים בדיקה ,

 
 1521 מתחיל להווצר עומס בתור כלי הרכב הבאים משכם ומבית פוריק  בגלל בעיה בבדיקת משאית שהגיעה מבית פוריק. 

 
1531  - משנפתרה הבעיה -  התחילו להעביר את כלי הרכב בשני המסלולים (!) די נדיר לראות זאת בבית פוריק -  הסידור נעשה כך – רק חיילת אחת נמצאת בעמדת הבדיקה להולכי הרגל, בכל מסלול בדיקת כלי רכב בודק חייל אחד (בדקדקנות!) והמאבטחים  נמצאים  הן בעמדת השמירה למעלה והן בעמדת השמירה בין שני מסלולי  נסיעת הרכבים. לכן יורד העומס שנוצר קודם.

 
 1546  מחסומי יצהר – האמר עומד ליד מחסום יצהר כביש 60, אבל אין איוש במחסומים (אין בדיקה)

 
1600 מחסום זעטרה – 12 כלי רכב מצפון (משכם) נבדקים בשתי עמדות בדיקה, ממערב ממתינים 23 כלי רכב לבדיקה בעמדת בדיקה אחת.

 
1604 זיתא – כניסה סגורה בלבני בטון, מרדה – השער פתוח. 


1606 עומס  בכביש לכיוון זעטרה בגלל תאונת דרכים.