בית פוריכ, זעתרה (תפוח), חווארה, עורטא, יום ה' 10.1.08, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
רחל א', מורן א'
Jan-10-2008
|
Morning

משמרת קצרה יחסית בשל הקור העז ומיעוט האנשים במחסומים


7:02
הכניסה למרדא פתוחה, הכניסה לזיתא סגורה בבטונדות. מול המעבר לזיתא עומד קומנדקר


7:10  צומת תפוח- זעתרה

ריק כמעט לגמרי, 2-3 מכוניות עומדות במחסום מכיוון חווארה ועוברות מיד. אוטובוס עוצרinfo-icon, נוסעיו מורדים במגרש החניה אך תוך פחות מ- 5 דקות עולים חזרה והאוטובוס ממשיך לדרכו. נראה שהחיילים מקצרים תהליכים בשל הקור.


7:10 חווארה - כמעט ואין הולכי רגל או מכוניות. מאד קר בחוץ ולכן גם מעט אנשים יחסית במגרש החניה. בצינוק אנו מוצאות את מוחמד מוראד כאמל סלאח אבו זנט, סטודנט באל נג'אח בשכם, שהיה בדרך לעבודה בברקן. הוא מספר שעוצרים אותו כל פעם כי הוא בינגו. רצפת התא מכוסה במים וכמעט אין אפשרות לעמוד בו מבלי להרטיב את הנעליים. רחל מוצאת אותו שוכב על מעין דרגש גבוה בתא. מוחמד מספר שהתווכח עם החיילים כדי לא לעמוד שם ובכל זאת הוא שם. כששאלנו את מפקד המחסום הוא אמר שהבחור אכן בינגו, והפעם הוא התנהג באלימות ולכן הוא מעכב אותו ל- 3 שלוש באישור כלשהו. כשאנו מגיעות מוחמד נמצא שם כבר שעתיים. הוא סיפר שהוא רוצה ללכת ל- DCO כדי לסדר את הנושא שלו.


8:05  בית פוריכ-

9 מכוניות בתור, מעט מאד הולכי רגל. פגשנו את אוסאמה שחזר לעבוד בהגשת קפה ותה, לאחר שלא מצא עבודה בשכם.

8:25 - עוזבות את בית פוריכ.


8:30 - עוורתא -
מגרש החניה ריק. במחסום 5 מכוניות/משאיות מכיוון שכם מחכות לבדיקה. התור מתקדם במהירות יחסית. 3 משאיות מחכות להיכנס לשכם. אחד הנהגים מספר לנו שהבן שלו עובד בתל אביב ללא רישיון כבר מעל חודש ועדיין לא קיבל את המשכורת שהובטחה לו. הוא עובד באחת המסעדות והקבלן יושב באזור התחנה המרכזית בתל אביב. המשפחה מאזור עקרבה ליד כפר קוסרה, נותן לנו את מספרי הטלפון שלו ושל הבן, אולי נוכל לעזור.


9:04  תפוח - זעתרה -  5 מכוניות בתור, נראה שקט ועוברים מהר.  בדרך חזרה מרדא וזיתא כפי שהיו בהלוך.