א-תוואני (א-טוואני), דרום הר חברון, סוסיא, סנסנה (מעבר מיתר)

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
מוחמד ודפנה
Aug-8-2021
|
Morning

יום ראשון, מחסום מיתר מלא ברכבים והמון אנשים בדרכם לעבור, וגם רכבי משטרה רבים, ליד המעבר ובדרכים. בהמשך, סיפרו לנו שבבוקר פוזרו פועלים בגז !

נסענו לא-תוואני, נאסר סיפר שסוגרים את אזור סוסיא וא-תוואני בסופי שבוע, ע"י הצבא, כדי למנוע היתקלויות עם מתנחלים. אבל ביום חמישי ירדו מתנחלים לסוסיא, עשו בלגאן, רבו עם הפלסטינים, זרקו אבנים וגז פלפל.

ליד אביגיל, יש אדמה ששיכת למשפ' ג'ברין והגברים באים לשם בימי שישי, למסגד סמלי, שהקימו מאבנים, להתפלל. כבר כמה חודשים שהמתנחלים שמו שם אוטובוס מקולקל, שיושבים בו, כמו במועדון, עם עדר כבשים. הם אפילו בנו גדר, אבל הצבא הגיע ופירק אותה. 

כנראה שהתחלף הקצין האחראי באזור, (אחרי תקופה שהחיילים התנהגו כמו המתנחלים), כי יש הרגשה שיש קצת שינוי. הפלסטיניםהתלוננו והקצ ין בא לדבר איתם, מתייחס, מתעד, ותופס ומרחיק מתנחלים. כאמור, כמה שבועות שלמתנחלים אסור לצאת בסופ"ש והתושבים מרוצים, כמובן. גם כשהלכו להתפלל ליד אביגיל, הקצין איפשר להם לעשות זאת, וכשמתקשרים לצבא, הם מגיעים מהר יותר, מפעם....גם כשהיו הבעיות בסוסיא, ביקשו שיגיעו להתלונן מיד ולא דחו אותם.

כחודש בערך שגם אין כניסות של הצבא בלילה.

כל אירגוני השלום עוזרים ונמצאים פה באזור, כל אחד בדרכו, ויש כוונה לעשות שוב כתבה. כנראה שכל השיתופים והפירסומים בציבור הישראלי והעולמי, קצת משפיעים על הצבא והרשויות......

מעט מידי? מאוחר מידיי?

ועדיין, אם זה מקל קצת על החיים שלהם, זה חשוב וצריך להמשיך לספר, לפרסם.....