דרום הר חברון, חברון, סנסנה, יום ב' 3.12.07, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
יעלה ל, זיוה ב.פ.(מדווחת)
Dec-3-2007
|
Morning
Seriously? Does this make us safer?

6:30-9:45

מעבר מיתר (סנסנה)
הגענו  ב 6:45 והיה תור של כ-30 איש בצד הפלסטיני. בצד הישראלי היו פועלים שעברו כבר ומחכים להסעות. כשנכנסנו אל מתקן הבידוק התברר לנו שהעיכוב נגרם בגלל תקלה בשער הבדיקה. לאחר שהתקלה תוקנה המעבר היה יעיל ומהיר. עבדו 6 בודקים בו-זמנית והפניה אל הנבדקים היתה עניינית ומנומסת.

המעבר עובר לידים אזרחיות ואלעד, אחד האחראים שאיתו דברנו, מסר שהם חותרים למעבר מהיר ויחס נאות. בעוד כחודש גם בדיקת תעודות הזיהות תיעשה על ידי העובדים האזרחיים והם מצפים לשיפור נוסף.

בהמשך הדרך לחברון לא נצפו דברים חריגים. ילדים, גם קטנים, הולכים בשולי הכביש, הולכי רגל חוצים באופן חופשי (רגלי, כמובן) בכל המעברים, אין מעוכביםinfo-icon.

חברון

מחסום בית המרקחת - ילדים עברו ללא בעיות. 
במחסום תרפ"ט המורות והתלמידים עברו כרגיל. 
בתל רומיידה חיילים בכל פינה. החילים לא נתנו לנו לעלות וטענו כי זה שטח צבאי סגורinfo-icon. נסיון להתעקש לא צלח. למטה, מפקד המחסום א. אמר שיש הוראה לא לאפשר לאנשים משום ארגון לגשת לבתים למעלה. במחסומי מערת המכפלה לא נצפו מעוכבים.


כביש 60

שיוך-שעיר :פתוח להולכי רגל כרגיל. ג'יפ צבאי עמד בצומת.

בשיחה עם נהגי המוניות במחסום האבנים בשיוך הם סיפרו כי החילים המאיישים את עמדת השמירה, בכביש הפנימי בין שיוך לבאני-נעים, עושים "צרות": עוצרים את הרכבים ודורשים מהנוסעים לרדת ולעמוד בצד הכביש. הנשים והילדות מרגישות מאוימות ומפוחדות.

צומת הכבשים - בדרך חזרה ראינו מכונית וווספות מעוכבות. הסתבר שנהג המונית חיכה שם לחבר שיביא לו דברים שקנה. מהווספות הורדו לוחות רישוי צהובות ורוכביהן נשלחו לדרכם.

הרבה כסף נשפך בבנית כביש בצד הפלשתיני של הגדר. נדיבות כלפי המדינה הפלשתינית העתידה לקום או גילוי לא מכוון של תכניותינו האמיתיות?