ריחן, שקד, יום א' 4.5.08, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
הבי נ' וחנה ה' (מדווחת)
May-4-2008
|
Morning

0600 –  08:00 

06:00 מחסום ריחן (חניון עליון וכניסה עליונה לטרמינל)
המחסום נפתח לפני חצי שעה, ב- 05.30, אבל עד כה יצאו רק מעט אנשים והם מתלוננים שלפני מכונת השיקוף החדשה יש תור גדול. שתי התופרות הראשונות יוצאות רק ב-06:10 . לפי עדות היוצאים יש 
במעבר כמה תחנותף לפני כל אחת מהן תור נפרד וגדול (15 דקות בערך): 1- השער הראשי, 2 - שער לטרמינל,  3 - קרוסלה ראשונה, 4 – המכונה, 5- קרוסלה שנייה, 6 – עמדת היציאה, כשהיום 2 עמדות מאוישות.
עד 6.30 יצאו בערך 60 אנשים בעוד שלפי טענת האחראי שרון צריכים לעבור
 250 איש בשעה.
אדם אחד מספר לנו שבחודש הקודם נשברה רגלו בקרוסלה והוא הפסיד מעל חודש עבודה – ונשאלת השאלה האם יש ביטוח לעוברים במחסום?
בשבוע שעבר היה סגרinfo-icon כללי בימים רביעי עד שישי, גם המעבר למרחב התפר היה סגור. סיבת הסגר לא ידועה. הפועלים מתלוננים שההודעה על הסגרים לא מתפרסמת מראש אלא רק בבוקר הסגר לאחר שהם עשו את כל המסע למחסום.

6.30 – המגרש התחתון ליד הכניסה למחסום
25 אנשים ממתינים ליד שער סגור והתור הולך וגדל. בכניסה לטרמינל בתוך שטח המחסום ממתינים גם כן אנשים ומתוך הטרמינל עצמו עולות מדי פעם צעקות רמות.
ב-6.55 מתחילים להכניס אנשים פנימה- 12  וב-7.10 עוד 12 אבל התור בחוץ לא מתקצר.
סוחר אחד ויתר על היציאה לעבודה, יצא מתוך הטרמינל וסיפר לנו שבפנים יש עוד תור של 60 אנשים. טלפנו לשרון לברר מה קורה ולמה, אבל הוא לא נמצא במקום ולא ידע דבר – הבטיח לרדת ולבדוק. אלה שיצאו מן המחסום 30 דקות  אחר כך סיפרו לנו שהוא עדיין לא  הגיע, ובאמת לא ניכר שינוי לטובה במספר היוצאים. בשער הראשי הכניסו אנשים  בקצב קצת יותר מהיר. האנשים גם סיפרו לנו שבנוכחות  שרון המעבר בטרמינל יותר מהיר.

מכוניות הנוסעים למרחב התפר נבדקות כרגיל – ארבע ארבע, 10 טנדרים עם סחורה ממתינים לבדיקה שמתחילה ב- 7.00 .
מספר העוברים ממרחב התפר לגדה עדיין קטן. הפועלים של בית החרושת לשטיחים יצאו לעבודה מן המגרש העליון רק ב- 7.15 . ז.א. שעה ארבעים וחמש לאחר פתיחת המחסום. 

מחסום שקד –
7.45 
אחרוני החקלאים עוברים למרחב התפר. רק לאחר מעבר התלמידים והחקלאים התחילו להעביר אנשים לגדה. מונית אחת עם סטודנטים  לג'נין עוכבה במחסום עד עכשיו ובהתחשב במחסומים הנוספים המחכים להם הם היום יאחרו לשיעורים.