עאנין, ריחן, שקד, יום ה' 15.5.08, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
סימה ש', הבי נ' (מדווחת)
May-15-2008
|
Morning
 8.30 – 6.00 

עאנין – 6.00 
ליד שער המחסום יש האמר, המחסום סגור וההאמר מסתובב ונוסע. בשיחה עם המת"ק נאמר שהמחסום אמור להיפתח.
6.15 - המחסום סגור ושומעים קולות של אנשים שמחכים בצד השני, למטה, צעקות וויכוחים. התקשרנו שוב למת"ק וכעבור שתי דקות הגיע האמר. 6.20 -המחסום נפתח. מהמת"ק נמסר כי החיילים שכחו את הרשימה ולכן נאלצו לחזור לקחת אותה. האדם הראשון עבר רק ב-6.30. אחד העוברים מסר כי עומדת להיות הפגנה של ילדי בית הספר נגד המחסומים באותו היום. כמו כן הוא מסר כי כ-50 איש מחכים לעבור. ב-7.00 הכניסו את כל האנשים  שעדיין לא עברו (כ-25) בין השערים כך שמי שיגיע עכשיו למחסום לא יוכל להיכנס.
 המעבר מאד איטי.

6.50 - מ' מתקשר ממחסום ריחן ואומר שיש שם הרבה אנשים ולחץ.  

מחסום שקד – 7.05 
המחסום נפתח בזמן, המעבר מהיר וחלק, מכוניות עברו תוך בדיקות מהירות, ילדים עברו לבית הספר ללא בעיות, כשהגענו היו כ-8 אנשים שחיכו לעבור למרחב התפר.
"הכול בסדר" מלבד החייל בעמדת התצפית עם רובה הצלפים שלו, מרוב שעמום או שעשוע הוא הזיז כל הזמן את הרובה וכיוון אותו לכיוונים שונים, פעם לכפר ופעם אפילו לכיוון הילדים שהולכים לבית הספר. הוא עוד הגדיל לעשות ואף כיוון את הרובה דרך העינית, כאילו הוא מוכן לירי. לא ברור מה הייתה הכוונה מעבר לשעשוע שיכול להיגמר באסון! 


מחסום ריחן – 7.30 
האנשים התלוננו שפתחו את המחסום באיחור, בשעה 6.15 , לעומתם  בחורה שעובדת שם טענה שפתחו כרגיל ב- 5.30 . כשהגענו כבר לא היה לחץ, אבל היוצאים טענו כי יש עוד הרבה אנשים שמחכים בפנים.
במגרש החניה התחתון היו 7 טנדרים עם סחורה חקלאית שחיכו לעבור.
ליד שער הכניסה לטרמינל לא היו אנשים שחיכו והכניסה לטרמינל היתה ללא בעיות נראות לעין.


עזבנו את המחסום בשעה 8.30  לאחר שסימה אספה שלושה אנשים לבית החולים רמב"ם.